ریپل (XRP) 50 درصد رشد می‌کند. چه چیزی پشت این احیای دوباره است؟

50 درصد رشد ریپل XRP
رشد 50 درصدی ریپل (XRP)

ریپل (XRP)، چهارمین ارز رمزنگاری‌شدۀ بزرگ، سرانجام پس از فروپاشی تکان دهندۀ خود، یک رالی تسکین دهندۀ بزرگ داشته است.

در ۲۴ دسامبر، ریپل (XRP) فقط درطی چند ساعت با ۴۹ درصد افزایش، در صرافی Bitstamp رأس ساعت ۲۳:۴۰ UTC (03:10 به وقت تهران)، تا قیمت ۰.۳۷۸$، اوج می‌گیرد.

منبع: tradingview

سقوط حماسی XRP

طی چند روز گذشته، پس از آنکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایلات متحده (SEC)، درتاریخ ۲۲ نوامبر دادخواست برجسته‌ای را علیه ریپل ارائه‌ داد، XRP تحت فشار زیادی قرارگرفته است.

این آژانس ادعا می‌کند که این شرکت بلاک‌چینی با فروش مداوم XRP خود همچنان به نقض قوانین فدرال اوراق بهادار ادامه می‌دهد.

تشخیص SEC درمورد این توکن، بطور بالقوه می‌تواند آنرا غیر‌قابل معامله گرداند. به همین دلیل برخی از صفحات معاملاتی و صرافی‌ها ازقبل به قول معروف دوشاخۀ آنرا از برق کشیده‌اند.

XRP فقط طی دو روز بیش@ از ۵۸% فروریخته، و این موضوع بر سایر آلت‌کوین‌ها نیز، با گذشتن از نقدینگی‌های ۱.۵ میلیون دلاری از ابتدای نوامبر، فشار وارد کرده است.

Clayton منصب سرپرپرستی را به یک طرفدار رمزنگاری واگذار می‌کند

این رالی قیمتی ۵۰ درصدی درپی منصوب شدن Elad Roisman، یک جمهوری‌ خواه طرفدار رمزنگاری، بعنوان سرپرست SEC اتفاق افتاد.

این حقیقت که او نظرات مطلوبی در مورد صنعت ارزهای رمزنگاری‌شده دارد، سبب بوجود آمدن جوی از شادی پس از برکنار شدن Jay Clayton، شد.

در این حال، علی ‌رغم طغیان نفرت نسبت به Clayton، وکیل Jake Chavinsky خاطرنشان نمود که حتی از او در این طرح شکایت نامی برده نشده است. از این رو وی معتقد است “بسیار بعید” است که این تغییر منصب اوضاع ریپل را تغییر دهد:

“بسیار بعید است که تغییر در مناصبات سرپرستی SEC، هیچ تأثیری بر پروندۀ ریپل داشته باشد. باتوجه به سکوت آشکار کمیسیونر Pierce، می‌توانم حدس بزنم که رأی ایشان در همراهی با اتفاق‌ آراء، کمک به این پرونده باشد.