چه انتظاری از پیش محاکمۀ SEC علیه ریپل برای XRP می‌توان داشت

ریپل ripple sec
جلسۀ پیش دادرسی ریپل و (SEC)

باتوجه به اخبار گذشته، جلسۀ پیش دادرسی ریپل و کمیسیون بورس واوراق بهادار (SEC) در تاریخ ۲۲ فوریه (امروز) تنظیم شده بود. می‌دانیم که نتیجۀ این پرونده پیامدهای بسیاری برای صنعت ارزهای رمزنگاری شده درپی خواهد داشت. بنابراین احتمالاً این موضوع زمینه‌ای را برای تنظیم قواعدی در مورد ارزهای رمزنگاری شده در ایالات متحده درپی خواهد داشت.

مِری جو وایت رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) یکی از وکلای ریپل خواهد بود. وی در مصاحبه‌ای با Fortune نظرات خود را در مورد این پرونده ابراز عقیده نمود. به گفتۀ ایشان، کمیسیون در طرح شکایت علیه ریپل درمورد اوراق بهادار ثبت نشدۀ XRP، دچار اشتباه شده است. آژانس، فروش XRP را نقض قوانین اوراق بهادار خوانده چراکه مشخص نموده XRP باید بعنوان اوراق بهادار طبقه بندی گردد. به نقل از وایت:

“هیچ راهی برای لاف پوشانی آن وچود ندارد. آنها هم ازلحاظ قانونی و هم بطور قطع اشتباه کرده‌اند.”

وایت درادامه اعلام داشته که دادخواست SEC علیه ریپل در یک برهۀ نامعقولی رخ داده که این موضوع را می‌توان گویای بی اساس بودن این شکایت درنظر گرفت.

گرچه وایت خود را بعنوان یکی از معتبرترین وکلای SEC اثبات کرده و همچنین سابقۀ خدمت بعنوان وکالت ایالات متحده در منطقۀ جنوب نیویورک را داشته است، اما باید نظر وی را در مورد این پرونده بمثال قطره ای در دریا درنظر گرفت، چراکه توسط ریپل برای دفاع از پروندۀ XRP تلاش می‌کند.

بنابه اظهارات SEC و ریپل در هفتۀ گذشته که توافق در این جلسه را دور از ذهن خوانده بودند، این موضوع گویای این نکته بوده که هردو طرف حاظر نخواهند بود که بدون مبارزه ای جانانه میدان را خالی کنند. مسلماً هردو ملزم به اجرای بهترین بازی خود در برابر آنالیزا تورس قاضی ایالات متحده خواهند بود.

منبع: blockchain.news