ویزا اجازه می‌دهد بانک‌ها به مشتریان خدمات بیت کوین را ارائه دهند

بیت کوین ویزا
شبکه پرداختِ ویزا ازطریق ارز دیجیتال

بانک‌هایی که بخشی از شبکه پرداخت ویزا هستند اکنون می‌توانند خدمات ارز رمزنگاری شده از جمله بیت کوین را به مشتریان ارائه دهند.

شرکت غول پردازش پرداخت (visa)، امکان ارائه خدمات بیت کوین (BTC) را با کمک برنامه آزمایشی API که به تازگی راه اندازی شده است، برای هر یک از مشتریان بانکی خود فراهم کرده است.

بانک‌ها از طریق شریک بیت کوین یعنی انکوریج (Anchorage)، به مشتریان خود خدمات در قالب بیت کوین (BTC) ارائه خواهند داد. ال کلی (Al Kelly) مدیرعامل ویزا، طی یک مصاحبه ادعا کرد که شرکت وی “در موقعیت منحصر به فردی” قرار دارد تا ارزهای رمزپایه را ایمن تر و قابل استفاده تر برای پرداخت‌ها نماید.

ماه گذشته، Anchorage – که در سال ۲۰۱۷ به عنوان راه حلی برای مصونیت قضایی راه اندازی شد – با دریافت منشور بانک فدرال از دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده به یک تغییر لرزه‌ای در صنعت ارزهای رمزنگاری دست یافت. با این اقدام ویزا، اکنون موانع کمی برای آن دسته از بانک‌های بزرگ وجود دارد که می‌خواهند دارایی‌های دیجیتالی داشته باشند.

ارزش بیت کوین بیشتر از ویزا است

در ماه دسامبر، بیت کوین (BTC) برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۱۷ با پشت سر گذاشتن ارزش کل بازار ویزا، به یک نقطه عطف مهم دست یافت.

در حال حاضر، ارزش فعلی بیت کوین (BTC) در بازار ۶۸۰ میلیارد دلار است. در حالی که مقدار مشابه برای (visa) 433 میلیارد دلار می باشد.

بیت کوین ویزا
عملکرد قیمت سهام ویزا. منبع: Google.com

منبع: U.Today