۳ نکته برای جلوگیری از اشتباه هنگام تجارت بیت‌کوین

3 اشتباه تجارت بیت‌کوین
نکات مهم در تجارت بیت‌کوین

خرید و فروش بیت‌کوین آنگونه که به نظر می‌رسد کار آسانی نیست و در این راه خطاهایی وجود دارد که باید از آنها جلوگیری شود. در هر صورت اگر برای اولین بار فروشنده هستید، ظاهراً خطاهایی مرتکب خواهید شد. به همین دلیل می‌تواند بسیارمهم باشد که متوجه خطاهای رایج شوید تا به سادگی آنها را تکرار نکنید.

در زیر تعدادی از بهترین خدمات خرید و فروش ذکر شده است، اما اگر درک درستی از آنها نداشته باشید، قطعاً در مواجه با آن ها با مشکل روبرو خواهید شد. بسیار ضروری است که شما خدمات را به درستی درک کنید. بنابراین چند راهکار برای جلوگیری از خطاهای ناشی از تجارت بیت‌کوین در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بسیاری از موارد این چنینی وجود دارد که بهتر است در صورت تأیید اینکه می خواهید وارد تجارت بیت‌کوین شود، در خاطر بسپارید. یکی از عواملی که باید از آن دور شوید وحشت زدگی است. اگر شروع به وحشت کنید به هیچ وجه نمی‌توانید تجارت خوبی انجام دهید.

به هیچ وجه از پول نقد واقعی استفاده نکنید

این نوعی قاعده سرانگشتی است که در صورتی که احتمالاً از هر لحاظ تجارت سر در نمی‌آورید بهتر است به هیچ وجه از پول نقد واقعی در خرید و فروش استفاده نکنید. اگر چنین اتفاقی بیوفتد، قطعاً ممکن است دردسر واقعی داشته باشید. اگر به طور اتفاقی سرمایه‌گذاری را به صورت نقدی واقعی درآورید و قادر به تأمین اعتبار مناسب نباشید، در این صورت خواهید دید که همه وجه نقد خود را از دست می‌دهید.

پول نقد واقعی پولی است که سخت حاصل می شود و درصورتی که این کار را برای اولین بار انجام دهید، ممکن است دیگر این کار را نکنید. اگر در هر صورت، با ضرر و زیان مواجه شوید، مجبور خواهید شد با دردسرهای زیادی روبرو شوید و همچنین ممکن است به راحتی فقیر شوید.

به هیچ وجه عاشق فقط یک ارز نشوید!

ارز رمزنگاری شده (Cryptocurrency) گزینه‌های بسیار متنوعی را به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از هر یک از آنها برای خرید و فروش استفاده کنید. نگران نباشید، فقط یک پول خارجی را دوست دارید. چیزهای اضافی زیادی وجود دارد که به آنها پول می‌دهد. بگذارید خیلی صادقانه به شما اطلاع دهم زیرا همه می‌دانند ارزش ارز رمزنگاری‌ شده بسیار خطرناک است، به این دلیل که به طور پیوسته ارزش آن کاهش یا افزایش می‌یابد. اما اگر کمی باهوش باشید و تمام وجه نقد خود را در قالب پراکنده اضافی خرج کنید، از هدر دادن پول بیشتر خودداری خواهید کرد.

خدا نکند که کل وجه نقد خود را تنها در یک ارز رمزنگاری شده صرف کنید، به این دلیل که اگر ارزش آن سکه سقوط کند، در این صورت ضرر و زیان زیادی خواهید دید. بنابراین برای شما بهتر است که پول اضافی را به درستی خرج کنید و ارزهای رمزنگاری شده کاملاً متفاوتی بخرید، به این ترتیب که حتی وقتی ارزش یکی کاهش یافت، افزایش دیگری آن را متعادل کند.

تمام تخم های خود را در یک سبد قرار ندهید

این یک گفته هوشمندانه است، که باید بسیار محتاط بود و تخم ها را در یک سبد قرار نداد. این بدان معناست که شما مجبور نیستید تمام وجه نقد خود را در تنها یک بخش قرار دهید. سرمایه‌گزاری باید گسترده باشد، به این معنی که تنها ارز نخرید بلکه پول را علاوه بر ارز، در سهام ، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری های مشترک توزیع کنید. فقط در این صورت فعالیت شما گسترده خواهد شد و مقداری پول نقد کسب خواهید کرد. قرار دادن پول در یک بخش اشتباه نیست. قرار دادن پول در یک بخش به نوعی یک خطر است.