قیمت بیت‌کوین از ۲۸,۰۰۰$ عبور کرد – حجم بازار BTC بیش از نیم تریلیون دلار است

بیت‌کوین ATH
قیمت بیت‌کوین از 28,000$ عبور کرد

با مشاهدۀ معاملاتی که در آخرهفته [میلادی] با قیمت ۳۰,۰۰۰$ صورت گرفت، قیمت بیت‌کوین هیچ نشانه‌ای از کاهش قیمت از خود نشان نمی‌دهد.
بیت‌کوین (BTC)، به رالی قیمتی خود در تعطیلات آخرهفته ادامه داده، و در تاریخ ۲۷ دسامبر (۷ دی) از ۲۸,۰۰۰$ جلو می‌زند. علاوه‌بر این، سرمایه موجود در بازار BTC برای اولین‌ بار از نیم تریلیون  دلار عبور کرد.

سرمایه موجود در بازار بیت‌کوین btc
نمودار شمعی با تایم فریم ساعتی. منبع: Bitstamp

حجم سرمایه موجود در بازار بیت‌کوین به ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار رخنه می‌کند.

بالاترین رکورد جدید برای قیمت بیت‌کوین در کمتر از ۳ روز پس از شکسته شدن سطح مقاومت ۲۴,۰۰۰$ اتفاق می‌افتد. قیمت BTC، اکنون پس از طی دو ماه، که رشدی تقریباً ۱۰,۰۰۰ دلاری تنها در ماه دسامبر داشته.

قیمت بیت‌کوین BTC


حجم سرمایه موجود در بازار بیت‌کوین هم اکنون بیش از ۵۱۰ میلیارد دلار است، که آنرا دقیقاً زیر شرکت Berkshire Hathaway وارن بافت، یعنی دهمین شرکت بزرگ جهان قرار می‌دهد. این در کمتر از یک روز پس از پیشی گرفتن از حجم سرمایه موجود در بازار Visa، رخ می‌دهد.

موج آخرهفتۀ بیت‌کوین، قیمت آنرا بالاتر از خط روند معروف به stock-to-flow (تقریباً ۲۴,۹۰۰$) قرار داده است. که از این موضوع می‌توان هدف ۱۰۰,۰۰۰$ را برای دسامبر ۲۰۲۱ پیش‌بینی نمود.

روند گاوی فعلی بنظر متفاوت با آنچه در ۲۰۱۷ اتفاق افتاد، با تریدرهای بسیاری که انتظار صعودهای بیشتری برای ماه‌های آتی دارند، بسیار با استحکام‌تر باشد.

نمودار میزان جستجوی کلمۀ بیت‌کوین btc
نمودار میزان جستجوی کلمۀ بیت‌کوین btc در سایت گوگل. منبع: Google Trends


به هر حال، این شرایط احتمال یک بازگشت مهیب در کوتاه مدت را نمی‌تواند انکار کند. با توجه به اینکه بنظر می‌رسد قیمت بیت‌کوین BTC خود را برای مقاومت روانی بعدی در ۳۰,۰۰۰$ آماده می‌کند.