سهامداران شرکت‌های بزرگ مانند تسلا اکنون بیشتر با بیت کوین مواجه هستند

JP Morgan تسلا
موسسات مالی

جی پی مورگان و گلدمن ساکس به صف موسسات مالی بزرگ که به طور غیرمستقیم در معرض بیت کوین (BTC) قرار دارند، پیوسته‌اند.

خبر سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین در دو روز گذشته مورد بحث در فضای رمزنگاری بوده است و قیمت دارایی را به سطوح بالای ۴۸۰۰۰ دلاری رسانده است.

با این حال، این همچنین بدان معنی است که هم JP Morgan و هم Goldman Sachs به عنوان دو سهامدار شرکت Tesla اکنون در معرض غیرمستقیم بیت کوین (BTC) هستند.

گلدمن ساکس مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری شرکت تسلا است که ایلان ماسک برای کمک به خودش در بازگرداندن خصوصی شرکت در سال ۲۰۱۸ استخدام شده و ۱.۱۴٪ سهام آن را در اختیار دارد. جی پی مورگان مالکیت خود را در تسلا در سال ۲۰۲۰ فاش کرد و ۰.۹۲ درصد سهام این شرکت را در اختیار داشت.

هر دو شرکت در گذشته نسبت به ارزهای رمزپایه انتقاد می‌کردند. مدیر عامل JP Morgan، جیمی دیمون یک بار بیت کوین (BTC) را “یک کلاه‌ برداری” خواند.

گلدمن ساکس، یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه گذاری جهان، سال گذشته با بیان اینکه بیت کوین (BTC)”کلاس دارایی نیست” خبرساز شد ، احتمال خرید هرگز آن را رد کرد.

از دیگر سهام داران مشهور تسلا می‌توان به CRM با سهام ۵.۵۱٪، گروه Vanguard (4.38٪)،Baillie Gifford (3.66٪) و مشاوران صندوق BlackRock (3.51٪) اشاره کرد. همچنین Fidelity Management با ۱.۵۲٪ سهام در این لیست است.

با افزایش قیمت بیت کوین و افزایش رشد دارایی در بین سرمایه گذاران سازمانی، به نظر می‌رسید که هر دو شرکت JP Morgan و Goldman Sachs تغییراتی در رویکرد خود به ارزهای رمزنگاری شده و بیت کوین (BTC) دارند.

در اکتبر گذشته، جی پی مورگان اعتراف کرد که بیت کوین کاملاً با طلا به عنوان یک دارایی جایگزین رقابت می‌کند، در حالی که گفته می‌شود گلدمن ساکس در حال بررسی یک راه حل بنیادی رمزنگاری به عنوان بخشی از استراتژی دیجیتال گسترده بانک است.

چندین موسسه مالی بزرگ دیگر قبلاً در معرض غیرمستقیم بیت کوین (BTC) قرار گرفته‌اند. یکی از این موارد قابل توجه، مورگان استنلی است که اخیراً سهم خود را در MicroStrategy افزایش داده است، شرکتی که مدیرعامل آن مایکل سایلور یکی از بزرگترین مدافعان بیت کوین در دنیای موسسات و شرکت‌ها است. وی حدود ۳ میلیارد دلار بیت کوین دارد.

منبع: Decrypt.co