شهری در سوئیس شروع به پذیرش بیت کوین و اِتر برای پرداخت های مالیاتی کرده است

پرداخت مالیات ارزها سوئیس
پذیرش پرداخت مالیات را با ارز های رمزپایه

کانتون زوگ واقع در کشور سوئیس، پذیرش پرداخت مالیات را با ارز های رمزپایه آغاز کرده است. شرکت محلی Bitcoin Suisse با کانتون زوگ همکاری کرده است. و پرداخت مالیات ارزهای رمزنگاری شده را به فرانک سوئیس تبدیل می‌کند.

در اطلاعیه قبلی در سال ۲۰۲۰، مقامات سوئیس اعلام کرده بودند. که از ماه فوریه، شهروندان و شرکت‌های مستقر در زوگ، قادر به پرداخت حداکثر ۱۰۰۰۰۰ فرانک سوییس (حدود ۱۱۱،۳۰۰ دلار) مالیات خود به بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) خواهند بود. لازم به ذکر است که هیچ پرداخت جزئی با ارز رمزپایه پذیرفته نمی‌شود.

کانتون زوگ توسط از شرکت‌های صنعتی بدلیل تنظیم دوستانه وملایم مقررات رمزنگاری، “Crypto Valley” یا دره ی رمزنگاری لقب گرفته است.

هاینز تانلر مدیر امور مالی کانتون زوگ، هنگام اعلام این ابتکار مالیاتی گفت: “به عنوان خانه دره پذیرش پرداخت مالیات را با ارز های رمزپایه، برای ما مهم است که بیشتر از همه استفاده از ارزهای رمزپایه را در زندگی روزمره ترویج کرده و ساده کنیم.”

شرکت Bitcoin Suisse، واسطه و متولی رمزنگاری مستقر در زوگ، با همکاری این کانتون پرداخت‌های رمزنگاری را برای دفتر مالیات، به فرانک سوئیس تبدیل خواهد نمود.

بر اساس اخبار وب سایت Zug Canton، ساکنان می‌توانند گزینه درخواست پرداخت مالیات با ارز رمزنگاری شده را داشته باشند. و از طریق ایمیل از طریق لینکی که برای آن ها ارسال می‌شود به گزینه پرداخت رمزنگاری هدایت هدایت شوند.

منبع: Coindesk.com