برنامۀ رسیدگی به پروندۀ SEC علیه ریپل توسط دادگاه تعیین شد

sec ripple ریپل
برنامۀ رسیدگی به پروندۀ دادخواست SEC علیه شرکت ریپل

یک طرح مدیریتی و یک حکم تعیین کنندۀ برنامۀ رسیدگی به پروندۀ دادخواست SEC علیه شرکت ریپل از سوی دادگاه به طور رسمی ابلاغ گشته است. SEC و ریپل، هر دو در مورد این برنامۀ مدیریتی چگونگی رسیدگی به پرونده و دادرسی XRP، توافق نموده اند. براساس حکم دادگاه دیگر فرصتی برای ملحق شدن احزاب جدید به این پرونده وجود ندارد. مگر در صورتی که هر دو طرف تقاضای حکم دادگاه ویژه ای داشته، که برای آن، آنها ۳۰ روز فرصت درخواست تجدید نظر خواهند داشت.

علاوه بر این، دادگاه تاریخ ۲ جولای ۲۰۲۱ (۱۱ تیر) را آخرین مهلت فاز اولیۀ تحقیقات اعلام نموده است. اگرچه این تاریخ درصورتیکه SEC و ریپل تاکنون به تفاهماتی رسیده باشند تغییر خواهد کرد.

فاز تحقیقات اصولاً درخواست اولیۀ ارائۀ اسناد بوده، مرحله ای که مستندات ارائه شده توسط طرفین در مورد پرونده قبل از شروع دادگاه تعیین می گردد. این اسناد مقرر شده تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) ارائه شود. بازجویی ها در تاریخ ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) انجام شده، تکمیل استشهاد نامه و درخواست تصدیق تا ۲ جولای (۱۱ تیر)، و گزارشات تحقیقات کارشناسانه تا ۲ اوت (۱۱ مرداد) ارائه خواهند شد.

۲ جولای یک تاریخ حائز اهمیت برای SEC و ریپل می باشد. چراکه دوباره با یکدیگر روبرو شده تا به منظور دستیابی به تفاهم با یکدیگر گفتمان کنند. با توجه به روال کاری موجود، طرح دعوی ما بین SEC و ریپل تا پایان سال جاری زمان خواهد برد. آن هم در صورتیکه روال از این کندتر نگردد.

در حال حاظر، بوسیلۀ نامۀ مشترکی به دادگاه اعلام داشته اند که فعلاً تواقفی در برنامۀ آنها وجود ندارد.

در حال حاظر آنچه که بطور بالقوه امکان دارد یک تغییر دهندۀ بزرگ در دادخواست SEC باشد. این است که گِرِی گنسلر، که یکی از طرفداران ارزهای رمزنگاری شده می باشد، رئیس منتخب بعدی SEC، خواهد بود.

منبع: blockchain.news