تحلیل قیمت بیت ­کوین، در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱

تحلیل بیت ­کوین 12
تحلیل قیمت BTC

پس از یک پرواز بلند و باورنکردنی نزدیک به ۴۲ هزار دلار، قیمت بیت کوین (BTC) سرانجام وارد یک اصلاح قابل توجه شد. به طوری که در زمان نوشتن این مطلب قیمت حدود ۱۸ درصد افت قیمت داشت. در حالی که افت سریع به کانال ۳۰ هزار دلار ممکن است معامله‌ گران بزرگ را خیلی نگران نکرده باشد، اتفاقات این‌چنینی مانند آنچه در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده شده است به راحتی می‌تواند سبد سهام یک معامله‌گر خُرد را منفجر کند. حرکت نزولی شدید همچنین ممکن است قسمت عمده‌ای از سودهای حاصل از چند هفته گذشته را از بین ببرد.

اطلاعات حاصل از Bybt نشان می‌دهد که بیش از ۲.۷ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده است.

هنگامی که سرمایه‌ی معامله گران در پوزیشن‌های طولانی شروع به لیکویید شدن می‌کند، بازرگانانی که منتظر فرصتی برای خرید بوده‌اند از خرید خودداری می‌کنند زیرا همیشه برای ایجاد فرصتی مناسب‌تر برای خرید در یک معامله طمع می‌کنند. به عبارت دیگر به دنبال خرید با قیمتی کمتر هستند. این کمبود بیش از حد عرضه و تقاضا مانند آنچه امروز مشاهده می‌شود، موجب افت بیشتر قیمت می‌شود.

تحلیل بیت ­کوین 12
عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری‌ شده. منبع: Coin360.com

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۱۰ ژانویه به پایین ترین سطح روزانه یعنی ۳۵،۱۱۱.۵۸ دلار رسید. اما قیمت به شدت بهبود یافت و در ۳۸،۱۶۱.۰۴.۰۴ دلار بسته شد. با این وجود خرس‌ها خیال کوتاه آمدن نداشتند. و در روز بعد هم مجدداً فروش تهاجمی داشتند (جدیدترین اخبار ارزهای دیجیتال در آنالیزکوین).

تحلیل بیت ­کوین 12
نمودار روزانه‌ی نسبت قیمت بیت کوین به تِتر (BTC/USDT). منبع: Tradingview.com


نسبت جفت ارز بیت کوین به تِتر (BTC/USDT) در پایین ترین سطح حمایت و در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲،۰۹۳ دلار) شکست. اما در سطح ۲۹،۶۸۸.۱۰ دلار، نزدیک به ۳۸.۲٪ سطح فیبوناچی اصلاحی، حمایت شد.

اگر سطح حمایت ۲۹،۶۸۸.۱۰ دلار ادامه داشته باشد، پس از یک دوره بازار گاوی، این سطح به عنوان یک اصلاح طبیعی در نظر گرفته می‌شود. سپس گاوها دوباره تلاش می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

برعکس، اگر خرس ها قیمت بیت کوین (BTC) را به زیر سطح ۲۹،۶۸۸.۱۰ دلار برسانند، حمایت بعدی در سطح ۵۰٪ اصلاح شده. و در ۲۵،۸۹۷.۴۲ دلار قرار می‌گیرد، که دقیقاً بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یعنی ۲۴.۳۰۷ دلار است.

سقوط عمیق به این سطح نشان می‌دهد که حرکت صعودی شکسته شده است. و بازار بیت کوین (BTC) ممکن است روند جدیدی را پیش بگیرد.

منبع: Cointelegraph.com