کمیسیون بورس نیجریه تنظیم مقررات مربوط به رمزنگاری را به حالت تعلیق درآورد

رمزنگاری نیجریه
جامعه رمزنگاری نیجریه

جامعه رمزنگاری نیجریه برای ادامه تجارت خود به پلت فرم های تبادل نظیر به نظیر روی آورده است.بر اساس گزارشی از گاردین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیجریه روز پنجشنبه اعلام کرد. که با توجه به تصمیم بانک مرکزی برای ممنوعیت هرگونه فعالیت رمزنگاری، برنامه‌های لازم برای تنظیم مقررات ارزهای رمزپایه را متوقف کرده است.

بدنبال دستورالعمل بانک مرکزی نیجریه (CBN) که به بانک‌های این کشور دستور می‌داد هرگونه حساب که تراکنش با ارزهای رمزپایه داشتند را تعطیل کنند، نهاد نظارتی با انتشار بیانیه‌ای رسماً تأیید کرد که هرگونه برنامه ریزی برای تنظیم ارزهای رمزپایه در حال حاضر متوقف شده است.

طی بیانیه‌ای که توسط نشریه گاردین به چاپ رسیده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیجریه اعلام نموده:
“به منظور ورود به چارچوب نظارتی SEC، بدین وسیله ارزیابی کلیه افراد و محصولات تحت تأثیر بخشنامه CBN در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۲۱ متوقف می‌شود. مگر تا زمانی که این افراد قادر به کارکردن حساب‌های بانکی در سیستم بانکداری نیجریه باشند.”

در نامه CBN که توسط Bello Hassan، مدیر نظارت بر امور بانکی امضا شده، آمده است که به موسسات بانکی قانونی یادآوری می‌کند که “معامله با ارزهای رمزپایه یا ارایه هرگونه تسهیلات پرداخت برای صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده ممنوع است” و هرگونه نقض دستور با “مجازات شدید نظارتی” روبرو خواهد شد.

علی رغم اعلامیه‌ی ابلاغ شده توسط CBN، جامعه رمزنگاری نیجریه با استفاده از پلتفرم های مبادله نظیر به نظیر، به فعالیت خود ادامه می‌دهد کنند.

منبع: Coindesk.com