اِتریوم (ETH) به جمع ۱۰۰ دارایی برتر جهان وارد شد

اتریوم اِتریوم ETH
اتریوم در لیست با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان

دستاوردهای اخیر اِتریوم (ETH) باعث پیوستن آن به بیت ‌کوین (BTC) در یک لیست انحصاری در میان با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان شد.

با افزایش ۱۳ درصدی قیمت اِتریوم (ETH) طی ۲۴ ساعت گذشته، باعث شد که دومین رمزارز محبوب جهان برای اولین بار به لیست ۱۰۰ دارایی برتر معامله شده بر اساس ارزش بازار (Market cap) قرار بگیرد. این لیست توسط CompaniesMarketCap.com برآورد شده است.

اِتریوم (ETH) امروز از ۱۲ عضو دیگر در لیست عبور کرد و در حال حاضر در مکان ۸۸ ، بین Bristol-Myers Squibb در شماره ۸۹ و Anheuser-Busch در شماره ۸۷ قرار دارد.

بیت کوین (BTC) به عنوان تنها ارز رمزنگاری‌شده دیگر در لیست ۱۰۰ مورد برتر نیز در این رتبه بندی جهش داشته است و ازVisa ،Berkshire Hathaway ، Alibaba و اخیراً Tencent پیشی گرفته و به جایگاه دهم رسیده است. با برآورد کل بازار معادل ۱۲.۱۹ تریلیون دلار، طلا با حاشیه ۱۰ تریلیون دلاری و با اختلاف زیاد در بالای این لیست قرار دارد. نزدیکترین رقیبِ طلا، شرکت قدرتمند اَپل (Apple) می‌باشد.

برای اینکه اِتریوم (ETH) در رتبه بندی بازار از بیت کوین (BTC) عبور کند، باید ۵ برابر افزایش قیمت یابد و به ۶،۱۰۰ دلار برسد. و این در حالی است که ارزش بیت کوین بدون تغییر قیمت بماند (آنالیزکوین را دنبال کنید).

منبع: Cointelegraph