با ورود نهنگ‌‎های اتریوم، قیمت ETH به قلۀ ۳۱ ماهۀ خود نزدیک می‌شود

اتریوم ETH
بالا رفتن قیمت اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH) این اواخر در قیمت ۷۰۰ دلار معامله میشد، که طی افزایش قیمتی دیگر تا بیش از ۷۵۰ دلار نیز معامله شد. و به بالاترین قیمت خود در سابقۀ ۳۱ ماهۀ گذشته رسیده است. اتریوم در زمان نگارش این خبر با قیمت ۷۵۱ دلار معامله شده، که نشان می‌دهد قیمت ETH، ۱.۵ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته و بیش از ۲۶ درصد طی هفتۀ گذشته رشد داشته است. درحالیکه بیت‌کوین اخیراً رکوردهای قیمتی جدیدی را طی روزهای متوالی به ثبت می‌رساند. اتریوم هنوز حدود ۴۸% از رکورد بالاترین قیمت تاریخ خود (ATH)، پایین‌تر است.

با توجه به اظهارات Santiment، بعنوان یک شرکت تحلیلگر رمزنگاری، اتریوم پس از گذشت ۳۱ ماه از قیمت ۷۵۰ دلار عبور کرده و این درحالیست که در مقایسه با ۲ ماه گذشته در آمار تعداد آدرس‌های دارای سرمایۀ بیش از ۱۰,۰۰۰ واحد ETH، ۳۹ مورد افزایش داشته است.

Santiment معتقد است که ریزش شدید آدرس‌های کوچکتر ETH، باتوجه به شدت آن برمی‌آید که درپی هنجارشکنی‌های DeFi بوده باشد. Alex Saundres مدیرعامل Nuggets در این مورد اظهار نموده:

“نهنگ‌های بازار ETH/USD از فروش‌های ریز کسب‌سود می‌کنند. ای دقیقاً همان اتفاقی است که در بازار BTC/USD قبل از انفجار قیمتی در محدودۀ ۱۰-۱۳ هزار دلار رخ داد.”

باتوجه به گفتۀ Sanderous، ثبات قیمتی بیت‌کوین می‌توانست به ایجاد فرصتی به نفع اتریوم و دیگر آلت‌کوین‌های دارای ارزش‌های کلان در بازار منجر شود. وی در ادامه توضیح داد:

اندیکاتور RSI در چارت هفتگی در محدودۀ ۹۲ قرارداشته که مدتیست از این مقدار بالاتر نبوده است. می‌توان به این نکته پی برد که بیت‌کوین در این برهه هیچوقت با ثبات تر از این نبوده است. همچنین شرایطی را که پس از آن ایجاد می‌کند ثبات نسبی کمتری دارد. من همچنان به این موضوع معتقدم که شرایط نسبی ریسک به سود، در بازارهای اترویم و سایر آلت‌کوین‌ها مساعدتر می‌باشد.”

یکی از تریدرهای موفق ارزهای رمزنگاری‌شده معتقد است که اتریوم (ETH) به زودی از سطح ۸۰۰ دلار گذشته و سرانجام از بیت‌کوین نیز پیش می‌افتد.

Tyler Winklevoss بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی Gemini Exchange، براساس شرایط فعلی بازار اتریوم دیدگاهی ارائه داده و گفته:

“قیمت فعلی ETH، ۷۳۵ دلار است. که این مقدار به میزان ۵۱% از بالاترین قیمت تاریخ خود پایین‌تر بوده است. و مانند اینست که اکنون بیت‌کوین را در زمانیکه ۱۴ هزار دلار ارزش داشت خریده باشیم.