اتریوم (ETH) علیرغم اصلاح قیمتی هنوز رکورد دار است

اتریوم (ETH) رکورد
رکورد جدید اتریوم

اتریوم (ETH) با صعودی که به بالای ۲,۰۰۰$ در نتیجۀ معاملات کلان آخرهفته داشت به نقطۀ عطف جدیدی دست یافت. اما با این وجود عقب گرد نیز دور از ذهن نمی‌نمود. براساس داده‌های CoinMarkerCap، اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر به میزان ۲۲% افت داشته و در زمان نگارش این خبر با قیمت ۱,۴۵۲$ معامله می‌گردد.

اطلاعات جدیدی توسط Glassnode نشان می‌دهند که علیرغم این اصلاح قیمتی، تعداد حساب‌هایی که بیش از ۱ واحد (ETH) دارند در رکورد ماهانۀ ۱,۱۷۵,۴۰۸ عدد قرار دارد.

اتریوم به لطف توجه نهنگ‌های ارزهای رمزنگاری شده از روند گاوی قابل توجهی حض می‌برد. چراکه در روز ولنتاین تعداد حساب‌هایی که بیش از ۱۰,۰۰۰ واحد (ETH) داشته‌اند به ۱,۲۸۷ افزایش یافت.

برخلاف روند صعودی که اتریوم (ETH) اخیراً از آن لذت می‌برد، سقوط قیمت فعلی آنرا می‌توان ناشی از کارمزد بالای [اصطلاحاً گاز] دانست. چراکه این موضوع پروتکل دیفای را برای تریدرهای سطح متوسط غیر قابل استفاده می‌نماید.

کارمزد تراکنشات اتریوم [یا همان گاز] رکورد تاریخی (ATH) داشته است. متوسط کارمزدی بیش از ۳۰$ که دیفای را برای معامله گران خُرد، تقریباً غیر معقول می‌گرداند. دیفای به لطف راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ شکل گیری روند گاوی (ETH) شاهد بوده است. چراکه این موضوع تلاشی در جهت ارائۀ پروتکل اجماع اثبات سهام درعوض پروتکل اجماع اثبات کار فعلی می‌باشد.

علیرغم اصلاح قیمتی فعلی مایکل ون پوپ معتقد است که (ETH) در مقایسه با بیت کوین (BTC) هنوز کم ارزش است. وی در این مورد اظهار کرده:

” اتریوم در حال نزدیک شدن به محدوده ایست که من علاقه‌مندم. چراکه به گمان من ETH برخلاف BTC، کمتر از اینها ارزش دارد.”

منبع: blockchain.news