اتریوم رکورد قیمتی جدیدی را ثبت نمود اما انگار خیال اصلاح قیمتی را در سر دارد

اتریوم (ETH) رکورد قیمتی جدیدی را ثبت نمود اما انگار خیال اصلاح قیمتی را در سر دارد

اتریوم (ETH) رکورد قیمتی جدیدی را ثبت نمود اما انگار خیال اصلاح قیمتی را در سر دارد

این روزها اتریوم (ETH) با رشد قیمتی که طی روند گاوی خود شاهد بوده است، از بسیاری از دیگر ارزهای رمزنگاری شدۀ برتر جهان از جمله بیت کوین (BTC) پیشی گرفته است. آیا روند روبه رشد قیمت اتریوم (ETH) همچنان در ماه های آتی نیز ادامه خواهد داشت؟ این همان موردی است که بسیاری از تحلیل گران معتقدند، سرمایه گذاران را به خودداری از فروش اتریوم مصمم کرده است. اگرچه برای دستیابی به هدف قیمتی $۳,۰۰۰ در آینده ای نزدیک، لازم است که اتریوم (ETH) سطح مقاومتی $۲,۵۲۱ را درهم کوبیده و بالای خط روند کانال قیمتی ۳ ماهۀ خود قرار گیرد.

تجزیه و تحلیل قیمت ETHنمودار روزانۀ جفت ارز ETH/USD. منبع: TradingView.com

اتریوم (ETH) پس از تشکیل دره ای به عمق $۱,۵۵۰ در ۳ هفتۀ گذشته، به میزان ۶۵ درصد طی این مدت رشد داشته است. هنگامی که قیمت اتریوم  به بالاترین رکورد تاریخ خود در $۲,۵۵۰ رسید، خرس ها کنترل بازار را در دست گرفتند. این سطح قیمتی در شرایط فعلی با خط روند بالایی کانال قیمتی اتریوم (ETH) که به مدت ۳ ماه است از آن پیروی می کند، مواجه است.

هنگامیه که در ۱۳ آوریل (ETH) این سطح مقاومتی را درهم کوبید و از آن عبور کرد، به هیچ وجه نتوانست آن را به عنوان سطح حمایتی قبول کند. این شاید بدین معناست که قیمت اتریوم برای قبول این سطح بعنوان سطح حمایتی جدید خود ملزم به محک دوبارۀ آن می باشد. اما در صورتی که در این سطح قیمتی خریداران وارد عمل نشوند، ریزش قیمتی ای تا سطح حمایتی $۱,۹۱۷ قابل انتظار خواهد بود.

با نگاهی به Stochastic RSI (خطوط آبی و نارنجی رنگ) متوجه خواهیم شد که رشد قیمتی اخیر (ETH) که به ثبت رکود قیمتی جدید آن ختم شد از استحکام کمتری به نسبت رشد سابقی که تا $۲,۱۵۰ تجربه کرد، برخوردار است. این یک واگرایی نزولی به حساب می آید. قیمت اتریوم (ETH) با ۱۰ درصد ریزشی که از سطح رکوردی خود تاکنون داشته است به نوعی رفتار خود را لو داده است. اندیکاتور MACD از یک شکست نزولی که تا ۳ روز آینده اتفاق خواهد افتاد خبر می دهد. علاوه بر این، هیستوگرام (میله های سبز و قرمز رنگ) رو به کاهش اند تا جایی که احتمالاً بزودی قرمز رنگ خواهند شد. در صورتی که اندیکاتور MACD شکست نزولی داشته باشد، احتمالا ً ریزش قیمت اتریوم (ETH) تا خط روند زیرین کانال نزولی را شاهد خواهیم بود.

منبع: coingape.com