پذیرش رمزنگاری توسط شرکت‌ها، بر فوریت قوانین روشن رمزنگاری صحّه می‌گذارد

رمزنگاری
اهمیت صنعت رمزنگاری

شفافیت مقررات در صنعت رمزنگاری بیش از هر زمان دیگر، به ازای هر مقام، مورد نیاز است. یک مقام مسئول در کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت، هنگامی که موسسات به فضای ارزهای رمزپایه می‌روند، نیاز به قوانین روشن در مورد دارایی های دیجیتال بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

هستر پیرس کمیسر سازمان نظارت بر بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، معتقد است که قوانین شفاف ارزهای رمزنگاری شده بیش از هر زمان دیگری به دلیل استقبال روز افزون غول های تجارت مانند شرکت‌های تسلا و مسترکارد از ارزهای رمزپایه، بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است.

بعد از اینکه ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا (Tesla) به سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) اشاره کرد. شرکت‌های بیشتری از جمله قدیمی ترین بانک ایالات متحده BNY Mellon و غول پرداخت Mastercard اعلام کردند که قصد دارند خدمات رمزنگاری را نیز معرفی کنند.

پیرس، در مورد پیامدهای پذیرش رمز نگاری توسط موسسات بزرگ، به دنبال یک سری رویدادهای عظیم مربوط به رمز نگاری در چند هفته گذشته، با رویترز گفتگو کرد. وی گفت:

“این امر به فوریت ما برای انجام سلسله‌ای از اقدامات برای شفاف سازی بیشتر در این زمینه می‌افزاید.”

پیرس که در جامعه رمزنگاری به طور گسترده به عنوان “مادر رمزنگاری” شناخته می‌شود، پیوسته از قوانین صریح رمز نگاری حمایت می‌کند. و از SEC می‌خواهد وضوح بیشتری ارائه دهد تا صنعت رمزنگاری بدون ترس از قانون شکنی پیشرفت کند.

پیرس خاطرنشان کرد که دولت جدید ریاست جمهوری همراه با فشار رمز نگاری از سوی سرمایه گذاران نهادی می‌تواند چشم انداز جدیدی را در مورد تنظیم مقررات مربوط به رمزنگاری ارائه دهد:

“مساله فقط این نیست که برای مدتی شفاف سازی صورت گرفته و دولت جدید هم فرصتی برای نگاهی نو به این صنعت پیدا کند، بلکه همچنین لحظه‌ای است که کل بازیگران در بازار نگاه تازه ای به دنیای رمزنگاری بیاندازند.”

منبع: Cointelegraph.com