همزمان با توییت دوباره ایلان ماسک، قیمت دوج کوین سر به فلک کشید

ایلان ماسک دوج کوین doge
توییت ایلان ماسک

ایلان ماسک به طور واضح، از آخرین جهش قیمت دوج کوین (dogecoin) استقبال کرد. دوج کوین (DOGE) بامداد پنجشنبه (به وقت آمریکا) بیش از ۵۰ درصد رشد کرد. و هر واحد آن حدود ۰.۰۵۹ دلار معامله شد
.
ظاهراً این خبر با استقبال ایلان ماسک روبرو شد. که علی رغم تعهد دو روز قبل برای “مدتی” دور ماندن از توییتر، چندین توییت در مورد رمز ارز دوج کوین منتشر کرد. در یکی از این توییت‌ها،ایلان ماسک تصویر الهام گرفته شده از شیرشاه را به اشتراک گذاشت. که شامل یک عکس فتوشاپی از خودش در حال بالا بردن سگ نمادین دوج کوین (Doge) به آسمان است.

وی با یک رشته توییت ادامه داد که رمز ارز دوج کوین را به عنوان “رمزنگاری مردم” توصیف می‌کند و می‌افزاید: “نه بالا، نه پایین، فقط دوج”.

چنین عملکرد نامنظم قیمت برای ارز رمزنگاری شده‌ی دوج کوین (DOGE) کاملاً طبیعی است. در تاریخ ۲۹ ژانویه، قیمت هر واحد دوج کوین بیش از ۸۰۰٪ افزایش یافت و به ۰.۰۸۲ دلار رسید. که ظاهراً به دلیل توجه گروه‌های تجاری Reddit مانند WallStreetBets همراه با یک پست TikTok در مورد “ارتش دوج کوین” توسط کارلوس باسکین از “” Netflix است.

در اوایل ژانویه، آنجلا وایت بازیگر مشهور نیز باعث شد ارزش هر واحد دوج کوین (DOGE) دو برابر شود. زیرا گفت که او دارنده ارز رمزنگاری شده است.

طبق گزارش CoinMarketCap ، برنامه‌ی دوج کوین که از سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی آغاز شد. اکنون از نظر ارزش بازار، دوازدهمین ارز رمزنگاری شده‌ی با ارزش است.

ماسک اخیراً اظهار داشت که اگر دوج کوین (DOGE) در آینده به واحد پول زمین تبدیل شود، “سرگرم کننده ترین و طعنه آمیزترین اتفاق” خواهد بود.

منبع: Coindesk.com