افت ۲۳ درصدی قیمت دوج کوین همزمان با انتقاد ایلان ماسک از لیست دارندگان دارایی

افت دوج کوین doge
افت 23 درصدی قیمت دوج کوین

ارزش دوج کوین (DOGE) در ۱۵ فوریه پس از توییت ایلان ماسک در مورد توزیع بسیار نابرابر سکه های دوج کوین (DOGE) و اصرار به دارندگان عمده برای فروش دارایی‌های خود، در عرض چند ساعت ۲۳٪ افت کرد.

دوج کوین یکی از نابرابرترین توزیع‌های سکه در فضای ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار دارد. به طوری که ۷/۲۸ درصد آن فقط توسط یک نفر نگه داری می‌شود و ۱۲ دارنده برتر تقریباً ۵۰ درصد از عرضه را در اختیار دارند. درست قبل از نیمه شب ۱۴ فوریه، ماسک در توئیتر خود نوشت:

“اگر دارندگان اصلی دوج کوین بیشتر سکه‌های خود را بفروشند، از پشتیبانی کامل من برخوردار خواهند شد. از نظر من تمرکز بیش از حد تنها مسئله واقعی است. “

کمی بیش از هفت ساعت، قیمت دوج کوین با افت ۲۳ درصدی، از ۰.۰۶۳ دلار به ۰.۰۴۸ دلار سقوط کرد. در حالی که قبلاً توییت‌های ماسک موجب افزایش قیمت ارزهای رمزپایه، از جمله دوج کوین شده بود. نقش وی در افت روز دوشنبه با توجه به این که بیش از ۱۰۵ میلیارد دلار بقیه بازارهای جهانی را به طور همزمان ترک کرد، مشخص نبود.

زیان‌های بیش از ۲۰ درصد بخصوص در مورد آلت کوین‌ها (Altcoins)، یک مساله معمول در بازار ارزهای رمزنگاری شده است. تحلیل گران معتقدند که این امر ناشی از فشار بیت کوین (BTC) برای رسیدن به یک رکورد جدید (ATH) بود. که باعث بیرون آمدن حجم سرمایه از بازار آلت کوین‌ها شد.

محاسبه توزیع دقیق ارز رمزنگاری شده ممکن است دشوار باشد. زیرا بلاک چین های عمومی به طور مستعار یا ناشناس هستند. اما داده‌های چندین منبع موجود نشان می‌دهد که تقریبا ۷۰ درصد از کل عرضه دوج کوین (DOGE) در حدود ۱۰۰ آدرس نگهداری می‌شود.

به نظر می‌رسد معاشقه ی ایلان ماسک و دوج کوین عمدتا از روی سرگرمی و شوخ طبعی باشد. بنیانگذار تسلا یک بار خود را به عنوان مدیرعامل خود منصوب دوج کوین (ارز رمزنگاری منبع باز) اعلام کرد. و فعلاً تعاملات وی با این سکه بیشتر به جای هر نوع استراتژی سرمایه گذاری بر اساس فعالیت وی در شبکه‌های اجتماعی و توییت‌هایش بوده است.

منبع: Cointelegraph.com