صرافی‌هایی که XRP را از لیست معاملاتی خود حذف نمودند

صرافی ریپل XRP
حذف ریپل (XRP) توسط صرافی‌ها

تعدادی از صرافی‌های ارزهای رمزنگاری‌شده، به دنبال دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه دوتن از مدیران ریپل، معاملات ارز رمزنگاری‌شدۀ XRP را بطور موقت متوقف و یا از لیست معاملاتی خود حذف نموده‌اند. این موضوع با انتشار اعلامیه‌ای از سوی صرافی Coinbase در تاریخ ۲۹ دسامبر، مبنی بر تصمیم این پلتفرم معاملاتی درمورد تعلیق معاملات XRP، بعلت پروندۀ موجود در مورد ریپل، شدت گرفته است.

در تاریخ ۲۲ دسامبر، SEC بیانیه‌ای منتشر نموده که طبق آن طرح دعوی خود برعلیه ریپل و دو مدیر اجرایی آن، این شرکت را به جرم ارائۀ اوراق بهادار ثبت نشده‌ای به ارزشی بالغ‌بر ۱.۳ میلیارد دلار محکوم نمود.

قیمت XRP بدنبال تشکیل پروندۀ SEC برعلیه شرکت ریپل، از واکنش پلتفرم‌های معاملاتی صدمه می‌بیند


Coinbase درتوضیحات خود آورده:

“باتوجه به دادخواست تنظیم شده توسط SEC علیه شرکت Ripple Labs، ما تصمیم بر این گرفته‌ایم تا معاملات ریپل XRP بر روی پلتفرم خود را متوقف نماییم. معاملات این ارز رمزنگاری شده در تاریخ ۲۸ دسامبر رأس ساعت ۲:۳۰ PM PST محدود شده و در روز پنچشبه ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ رأس ساعت ۱۰:۰۰ AM PST به طور کامل متوقف خواهد شد.”

صرافی OKCoin، اولین صرافی متوقف‌ کنندۀ معاملات ریپل XRP و شروع کننده این حرکت تحریمی می‌باشد. این صرافی درتوضیحی درمورد این اقدام خود اعلام کرده بودند که این “بهترین اقدام” در شرایط موجود است.

ریپل XRP


از صرافی‌های دیگری که از این اقدام حمایت نمودند می‌توان Beaxy Exchange و Bitwise را نام برد. Bitwise در این مورد گفته بود:

“صندوق سرمایه‌گذاری ما سرمایۀ مربوط به ریپل XRP خود را نقد کرده تا آنرا در دارایی‌های دیگر سرمایه‌گذاری نماید.”

درصورت برنده شدن پروندۀ SEC امکان دارد که XRP غیرقابل مبادله گردد


کارشناسان بازارهای معاملاتی تحلیل های خود را قبل از روند نزولی XRP متاثر از حذف شدن این ارز رمزنگاری‌شده از سوی صرافی‌ها ارائه داده بودند. براساس نظرات آنها با قاطعیت پیش‌بینی شده که پیروزی SEC در دادخواست موجود، منجر به خبرهای خوبی برای قیمت XRP نخواهد شد.