کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به زیر ۴۰ هزار دلار و دلایل آن

بیت کوین BTC
افت قیمت بیت کوین

امروز ۱۱ ژانویه سال ۲۰۲۱ در حالی که قیمت بیت کوین (BTC) به زیر ۴۰ هزار دلار رسیده، چندین ارز با افزایش قیمت به کانون توجهات بازگشته‌اند.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از کش و قوس‌های سه روز گذشته، در ۱۱ ژانویه بار دیگر به زیر سطح ۴۰ هزار دلار کاهش یافت. قیمت بیت کوین به دنبال شکست در عبور از مقاومت ۴۱،۵۰۰ دلاری در معاملات آخر هفته رخ داده است (مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در آنالیز کوین).

بیت کوین
نمودار کندل یک ساعته‌ی بیت کوین در برابر بیت کوین کش (آبی) و دش (نارنجی). منبع: TradingView


یک دلیل احتمالی برای کاهش قیمت بیت کوین (BTC)، افزایش فروش بیت کوین توسط ماینرها می‌باشد. همانطور که روز گذشته گزارش شد، شاخص موقعیت ماینر (MPI) که نسبت خروج بیت‌ کوین (BTC) از کیف پول‌های تمام ماینرها به میانگین متحرک ۱ ساله خود را محاسبه می‌کند، گواه این موضوع می‌باشد.

بیت کوین
نسبت بیت کوین (BTC) به شاخص MPI. منبع: حساب توییتر @ki_young_ju مدیرعامل CryptoQuant


دلایل دیگر تا حد زیادی فنی است زیرا بیت کوین (BTC) به آلت کوین‌ها مقداری زمان برای رسیدن به رشد خود برای ایجاد توازن بیشتر در بازار داده است. به عبارتی دیگر بیت کوین دنده را سنگین تر کرده است! همچنین یک دلیل دیگر می‌تواند به موضوع احساسات بازار برگردد. برای مثال، شاخص Crypto Fear و Greed در سطح بالا و خطرناکی باقی مانده است که به احتمال یک اصلاح قیمت شدید در صورت ادامه شرایط کنونی قوت می‌بخشد. در واقع، این معیار برای مدت دو ماه بالای ۹۰ باقی مانده است که طولانی ترین دوره در تاریخ آن است.

بیت کوین
شاخص Crypto Fear & Greed. منبع: Digital Assets Data


منبع: Cointelegraph.com