گزارش شده که Bitmain بودجۀ توسعه دهندگانِ Bitcoin Core راقطع می کند

Bitmain بودجۀ توسعه دهندگانِ Bitcoin Core راقطع می کند

Bitcoin Core خود را یک نسل مسقیمی از بیت کوینِ اصلیِ ساتوشی ناکاموتو جار می زند.

گزارشی شده مبنی بر انکه Bitmain، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماینرِ بیت کوین در جهان، بودجۀ خود را برای بعضی از توسعه دهندگان اصلی نرم افزار مربوط به بیت کوین را همواره حفظ می کنند، متوقف کرده است.

Jonas Schanelli یکی از بزرگترین سهام داران و ذخیره کنندگانِ Bitcoin Core، ادعا کرد که Bitmain حمایت خود را بعد از ۳ سال تامین شدن با زحماتِ او، متوقف کرده است.

در توییتی در تاریخ ۱ دسامبر (۱۱ آذر)، Jonas Schnelli اظهار کرد که حمایت مالی خود را از ،Bitmain درکنار Joao Barbosa یکی دیگر از شرکای Bitcoin Core که با نام مستعار Promag نیز در GitHub شناخته می شود، متوقف کرده است.

شنلی با انتشار توییتی، از جامعۀ رمزنگاری خواست که در ادامۀ زحماتش برای Bitcoin Core همکاری کنند.

“از bitmain بابت همۀ کمک هایش ممنونم ( باوجود عدم توافقی که داشتیم)”

اما Bitmain هیچ گونه نظری بنا به درخواست Cointelegraph ارائه نداد.

Richard Heart بنیانگذار Hex متعاقباً نظر خود را راجع به این موضوع، این طور اعلام کرد که سایر شرکت ها هنگامی متمایل به تامین بودجۀ Bitcoin Core خواهند شد، که به رکورد قیمتیِ (ATH) جدیدی رسیده باشد.

برخی از کاربرانِ  Reddit نیز اظهار داشتند که Bitmain می توانست در صرف هزینه های خود راه های بهتری را پیدا کند بجای اینکه بر روی Bitcoin Core سرمایه گذاری کند.

یکی از کاربران Reddit نوشته “من این را یک معجزه می دانم که آنها [Bitmain] تاکنون توسط آنها ] دو سرمایه گذاری که نام برده شد[ تامین مالی می شدند”

Bitcoin Core یک پروژۀ بزرگِ به اصطلاح “منبع بازی” است که نرم افزارِ  Bitcoin client را بروزرسانی و منتشر می کنند.این پروژه خود را بعنوان یک نسل مسقیمی از نرم افزار Bitcoin client اصلیِ منتشر شده توسط ساتوشی ناکاموتو، پس از اینکه او نگارشِ به اصطلاح وایت پیپرِ (White Paper) بیت کوین را به پایان رساند، معرفی می کند.