چرا روند صعودی بیت کوین (BTC) همچنان تا ۶۰,۰۰۰$ ادامه خواهد داشت

بیت کوین BTC 60 هزار دلار
آیا بیت کوین به 60 هزار دلار می‌رسد؟

قیمت بیت کوین (BTC) در پی روند گاوی خود یکباره از مرز ۵۰,۰۰۰$ عبور کرد. و در سطح ۵۷,۰۰۰$ به رکورد جدیدی دست یافت. همچنان شاهدیم که از این روند پشتیبانی شده و بزودی احتمالِ دیدن سطح ۶۰,۰۰۰$ برای (BTC) وجود خواهد داشت.

بیت کوین (BTC) مقاومت ۵۰,۰۰۰$ را شکسته و به بالاترین سطح تاریخ خود (ATH) در ۵۷,۵۰۰$ می‌رسد. در این قیمت به خوبی در بالای ۵۵,۰۰۰$ معامله شده، درحالیکه مووینگ اوریج نیز ۱۰۰ را در بازه ۴ ساعته نمایش می‌دهد. درنمودار ۴ ساعته BTC/USD یک خط روند صعودی با حمایتی در محدودۀ ۵۴,۰۰۰$ مشاهده می‌شود. (داده‌ها از KRAKEN تهیه شده است). این جفت ارز تاکنون علائم مثبت زیادی نشان داده و گاوها به محک زدن سطح ۶۰,۰۰۰$ چشم دوخته‌اند.

بیت کوین (BTC) در اصلاح قیمتی خود افت قیمتی به زیر ۵۵,۰۰۰$ را تجربه نمود. قیمت سطح ۲۳.۶% فیبوناچی ریتریسمنتی را که صعودی از ۵۰,۶۳۴$ تا ۵۷,۵۰۰$ برسسی می‌کرد، شکست. با این حال گاوها حوالی سطح حمایتی ۵۴,۰۰۰$ بوده‌اند. سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی ریتریسمنت صعودی را همانطور که مشاهده می‌نمایید می‌توان بعنوان حمایتی قدرتمند درنظر گرفت.

مسلماً شکست سطح مقاومتی و عبور از ۵۷,۵۰۰$ را برای بیت کوین (BTC) می‌توان بعنوان چراغ سبزی برای گاوها و صعود بیشتر تا مقاومت بزرگ بعدی در ۶۰,۰۰۰$ درنظر گرفت. اما همچنین اگر بیت کوین (BTC) در ۵۷,۵۰۰$ به سختی تلاش کند، احتمال اصلاح و نزول را نیز باید در نظر داشت. در این صورت اولین سطح حمایتی حوالی ۵۴,۰۰۰$ خواهد بود. سطح حمایتی پس از آن ۵۲,۵۰۰$ که بارها خود را اعلام داشته می‌باشد.

منبع: newsbtc.com