بیت کوین چالشی برای تسلط جهانی دلار نخواهد بود

بیت کوین دلار BTC
بیت کوین تهدیدی برای وضعیت دلار آمریکا نیست

جیمز بولارد رئیس بانک مرکزی فدرال سنت لوئیس معتقد است که بیت کوین (BTC) تهدیدی برای وضعیت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی نیست. وی همچنین بیت کوین را به طلا به عنوان یک دارایی امن تشبیه کرد..

جیمز بولارد روز سه شنبه در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که تمرکز سیاست بانک مرکزی بر اقتصاد جهانی دلار “تا آنجا که چشم می‌بیند” ثابت خواهد ماند..

بولارد گفت: “بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت طلا یا بالا یا پایین رفتن قیمت بیت کوین (BTC) در واقع بر قیمت دلار تأثیر نمی‌گذارد”

در عوض، رئیس بانک فدرال سنت لوییس، ارزهای رمزپایه “صادر شده خصوصی” را که توسط دولت تحریم نشده‌اند به عنوان چالش‌های اصلی معرفی کرد. بولارد سپس مقایسه‌ای را با زمانی از تاریخ ایالات متحده قبل از جنگ داخلی انجام داد که بانک‌ها سهام خود را صادر می‌کردند..

بولارد گفت: “همه آنها در اطراف تجارت می‌کردند و با تخفیف‌های مختلف به یکدیگر معامله می‌کردند و مردم اصلاً این کار را دوست نداشتند.” “من فکر می‌کنم در بیت کوین در اینجا نیز همین اتفاق در حال رخ دادن است.”.

رئیس بانک فدرال سنت لوئیس همچنین خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران به دنبال دارایی امن در میان “رقابت ارزی” موجود هستند، همانطور که قرن‌ها بود دارایی‌های مختلف را مانند آنچه امروز در مورد بیت کوین (BTC) در حال اتفاق است به طلا تشبیه می‌کردند..

بولارد گفت: “تهیه یک ارز خصوصی که واقعاً شبیه طلا باشد و بتواند نقشی مانند آن را ایفا کند، بسیار سخت خواهد بود، بنابراین فکر نمی‌کنم که در آینده شاهد تغییراتی باشیم.”.

نظرات بولارد در حالی بود که بیت کوین (BTC) در حال رسیدن به یک بالاترین قیمت تاریخی بیش از ۵۰،۰۰۰ دلار بود، که ناشی از تقاضای سازمانی قوی مانند Tesla شرکت سازنده خودرو، شرکت اطلاعات تجاری MicroStrategy و بانک سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ BNY Mellon بود.

منبع: Coindesk.com