خروج مقدار زیادی بیت کوین از صرافی کوین بیس، “قوی ترین سیگنال صعودی”

کوین بیس بیت کوین btc
صرافی کوین بیس

در یک روز بیش از ۱۵۲۰۰ واحد بیت کوین (BTC)، احتمالاً به دلیل خرید توسط سرمایه گذاران کلان از صرافی کوین بیس (Coinbase) خارج شده است.

طبق گفته مدیرعامل شرکت تحلیل داده‌های دنیای رمزنگاری CryptoQuant، اخیراً مقادیر قابل توجهی بیت کوین (BTC) از صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) خارج شده و این می‌تواند سیگنالی قوی و محکم برای رالی مجدد قیمت بیت کوین باشد.

طبق اطلاعات CryptoQuant، دیروز بیش از ۱۵۲۰۰ بیت کوین، به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون دلار از کوین بیس خارج شد. کی یونگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل شرکت اظهار داشت: این احتمالاً به دلیل انجام معاملات بزرگ خارج از صرافی (OTC) توسط بازیگران سازمانی بازار رمزنگاری بوده است.

بیش از ۱۵۲۰۰ بیت کوین از صرافی کوین بیس منتقل شده است. منبع: CryptoQuant

بیت کوین کوین بیس btc
بیش از ۱۵۲۰۰ بیت کوین از صرافی کوین بیس منتقل شده است. منبع: CryptoQuant

طبق گفته‌ی جو، این خروج بیت کوین از صرافی‌های مختلف از حدود ۱۱۰۰ واحد (۳۵ میلیون دلار) به ۴۴۰۰ واحد بیت کوین (۱۵۰ میلیون دلار) افزایش یافته است. اگرچه این موضوع می‌تواند معاملات بین کیف پول‌های مختلفی باشد که توسط صرافی نگهداری می‌شود، اما معمولاً دلیلی برای تقسیم کیف پول‌های بزرگ به کوچک وجود ندارد.

باوجودی که معامله گران سازمانی برای جلوگیری از ایجاد نوسان در بازار، خرید و فروش‌های بزرگ خود را با استفاده از دفاتر OTC انجام می‌دهند، این خریدها هنوز هم می‌توانند بر قیمت بیت کوین (BTC) تأثیر بگذارند. دلیل این امر این است که بازارها تمایل دارند خود را متعادل کنند، بنابراین وقتی عرضه چیزی کاهش می‌یابد – و تقاضا از سوی سرمایه گذاران خرٌد ثابت می‌ماند – معاملات OTC یا فرابورس به هر روی ممکن است به حرکت صعودی قیمت منجر شود.

همانطور که CryptoQuant گزارش داد، شرکت‌های بزرگ اخیراً بطور مداوم بیت کوین (BTC) را خریداری می‌کنند. به عنوان مثال Grayscale به تنهایی حدود ۲۳ میلیارد دلار در Bitcoin Trust خود در اختیار دارد، در حالی که BlockFi اخیراً فرم ثبت نام خود را برای یک حرکت مشابه ارایه داده است. بنابراین گرچه ممکن است قیمت بعد از میزان تحرکات ایلان ماسک در فضای مجازی، دوباره پایین آمده باشد اما تقاضا از سقف در حال عبور است.

منبع: Decrypt.co