تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)، ۵ فوریه

تحلیل بیت کوین 5 فوریه
بررسی قیمت بیت کوین (BTC)

آلت کوین‌ها (Altcoins) در حالی به بالاترین قیمت‌های چند ساله رسیده‌اند که قیمت بیت کوین (BTC) در حال حرکت به سمت کانال بعدی در سطح ۴۰۰۰۰ دلار حرکت می‌کند.

اصلاح بیت کوین (BTC) از بالاترین سطح ژانویه، اعتماد سرمایه گذاران سازمانی را خدشه‌دار نکرده است. به گفته تحلیلگران Glassnode، تعداد نهنگ‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین در کیف پول‌های خود دارند در سال جاری ۲۰۰ مورد افزایش یافته است.

همراه با موسسات، چندین سرمایه گذار برجسته نیز به وارد بازار بیت کوین (BTC) شده‌اند. پل تودور جونز مدیر سابق صندوق مالی، ایندرا نووی مدیرعامل سابق PepsiCo و خواننده رپ آمریکایی LL Cool J در صندوق رمزنگاری سرمایه گذاری جدید سرمایه گذاری کرده‌اند که توسط گلن هاچینز، بنیانگذارSilver Lake Partners راه‌اندازی شده است.

btc
عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

ورود مداوم جریان سرمایه به بازار رمزنگاری نشان می‌دهد که پوزیشن‌های سرمایه‌ گذاران در بلندمدت صعودی هستند. یاسین المانجرا، تحلیلگر ARK معتقد است که بیت کوین (BTC) هنوز در مراحل اولیه مرحله بازار گاوی است. طبق گفته الماندجرا، اگر BTC از دو بازار گاوی قبلی خود تقلید کند، می‌تواند تا حدود ۳۹۰،۰۰۰ دلار قبل از پایان مرحله فعلی بازار گاوی افزایش یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین

طی دو روز گذشته بیت کوین (BTC) با مقاومت در سطح ۳۸۰۰۰ دلار مواجه شده است. اما اصلاح کم عمق در ۴ فوریه نشان می‌دهد که معامله گران پوزیشن‌های خود را نمی‌بندند. و در هر سقوط جزئی خرید انجام می‌دهند. این احتمال شکسته شدن مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری را در آینده‌ای نزدیک افزایش می‌دهد.

btc
نمودار روزانه‌ی نسبت بیت کوین به تِتر (BTC / USDT). منبع: TradingView

یک مقاومت ضعیف در حدود ۴۰،۰۰۰ دلار وجود دارد. اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن بالا ببرند، جفت ارز بیت کوین به دلار (BTC/USD) می‌تواند بالاترین قیمت خود (ATH) را در ۴۱,۹۵۹.۶۳ دلار دوباره آزمایش کند.

خرس‌ها احتمالاً از این سطح به طور تهاجمی دفاع می‌کنند اما اگر گاوها پا پس نکشند، احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش خواهد یافت.

مقاومت بعدی در برابر صعود، ۵۰،۰۰۰ دلار و سپس ۶۰،۰۰۰ دلار است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) به ۳۴۶۲۵ دلار افزایش یافته و شاخص مقاومت نسبی (RSI) به بالای ۶۱ رسیده است. این اعداد نشان می‌دهد که گاوها دوباره به میدان مبارزه بازگشته‌اند.

با این حال، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، ممکن است جفت ارز به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. اگر جفت ارز به سرعت از این سطح برگشت کند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک را فرو ببرند، ممکن است این جفت ارز بین ۲۸،۸۵۰ تا ۳۸،۰۰۰ دلار برای چند روز دیگر محدود شود.

منبع: Cointelegraph.com