تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)، ۲۷ ژانویه

تحلیل بیت کوین 5 فوریه
بررسی قیمت بیت کوین (BTC)
تذکر: نظرات بیان شده تنها با هدف کسب اطلاعاتی در مورد ارزهای رمزپایه ارائه شده و لزوماً نظر سایت خبری ارزهای دیجیتال را منعکس نمی‌کند.

قیمت بیت کوین (BTC) در حال تثبیت در حدود قیمت ۳۱،۵۰۰ دلار است. اگرچه از الگوی نزولی (خرسی) خود در نمودار به پایین‌تر افتاد. از این منظر، به نظر می رسد که بیت کوین روند نزولی را طی می‌کند. و گاوهای بازار فقط در حال تقلا برای به تاخیر اندداختن این امر اجتناب ناپذیر هستند. هدف در این روند نزولی کوتاه مدت، نقدینگی است که از سطح بالای سالانه باز می‌شود. و به سطوحی می‌رسد که از اواخر دسامبر سال ۲۰۲۰ و اوایل ژانویه ۲۰۲۱ مشاهده نشده بود.

بیت کوین btc
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت¬کوین (BTC). منبع: TradingView

از آخرین تحلیل قیمت بیت کوین (BTC) تغییرات زیادی ایجاد نشده است. و بیت کوین همچنان در کانال نزولی معامله می‌شود. با این حال در این الگو، قیمت (BTC) یک پرچم خرسی (Bear Flag) تشکیل داده، که نشان دهنده‌ی اٌفت بیشتر قیمت (BTC) و نزول آن به سطوح پایین‌تر است. در حالی که بیت کوین قبلاً قیمت سالانه ۲۸،۹۵۶ دلار را آزمایش کرده است، الگوی ایجاد شده در زمان انتشار این تحلیل، اشاره به جهش دیگری در این سطح دارد.

پس از ۱۶ ساعت کش و قوس و تلاش برای احیای قیمت، سرانجام در ساعت ۱۲ شب به وقت محلی، قیمت بیت کوین از الگوی خرسی ایجاد شده خارج شد. ادامه این روند نزولی نشان می‌دهد که قیمت با حمایت فوری ۲۹۸۸۴ دلار روبرو خواهد شد. این سطح در بالای محدوده نقدینگی (Liquidity) است. از این رو هر افت یا بسته شدن به زیر این سطح باعث می‌شود که قیمت در این سطح تبیت شود.

نتیجه

سقوط میزان FOMO به عنوان یک محرک روانی موثر در بازار، و افزایش ورودی استیبل کوین‌ها به بازار، روند صعودی بیت کوین (BTC) را متوقف کرده است. با تحکیم قیمت در نمودارها، توسعه الگوی نزولی ممکن است روند گاوی بازار را تهدید کند. همانطور که توسط این الگو پیش‌بینی شده است، افت قیمت از ۳۰٪ به ۴۰٪ خواهد رسید. این مسأله، باعث کاهش قیمت (BTC) در بلندمدت به ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار می‌شود. از طرفی، یک چشم انداز کوتاه‌مدت کاهش ۵ درصدی قیمت بیت کوین در نمودارها را پیش بینی می‌کند.

منبع: Ambcrypto.com