تحلیل قیمت بیت کوین (BTC) 21 ژانویه

تحلیل بیت کوین 5 فوریه
بررسی قیمت بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین (BTC) در ۲۱ ژانویه همچنان در حال نزول است در حالی که آلت کوین‌های منتخب به سطح پشتیبانی حیاتی خود نزدیک می شوند.

وقتی یک دارایی در شرایط خرید بیش از حد قرار دارد و معامله گران با سودهای کلان روبرو می‌شوند، کوچکترین اخبار و رویدادهای منفی جزئی می‌تواند موجب نقد کردن سود دارایی توسط معامله گران شود. به نظر می‌رسد این اتفاق در پی اظهار نظرهای جانت یلن درباره ارزهای رمزپایه در جریان دادرسی مجازی با کمیته مالی سنای آمریکا رخ داده است.

در آن جلسه، یلن به کنگره گفت که برای حمایت از اقتصاد ایالات متحده اقدامی اساسی باید انجام شود. دور دیگری از محرک‌های مالی احتمالاً دلار آمریکا را بیشتر تضعیف کرده و سرمایه گذاران را به بازار دارایی‌هایی (مثل ارزهای دیجیتال) که ذخیره ارزش محسوب می‌شوند سوق خواهد داد. این بدان معناست که ممکن است نظرات یلن به طور ناخواسته احساسات مربوط به طلا و بیت کوین (BTC) را افزایش داده باشد.

بیت کوین
عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

از آنجا که عوامل اساسی حمایت کننده از روند گاوی (صعودی) فعلی همچنان پابرجا هستند، سرمایه گذاران سازمانی که رالی بیت کوین (BTC) را در سطوح پایین تر قیمت از دست داده‌اند، ممکن است از سقوط فعلی برای ایجاد موقعیت استفاده کنند.

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که سرمایه گذاران بزرگ، بیت کوین (BTC) را به سبد خرید خود اضافه کرده‌اند. و تعداد کیف پول‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین (BTC) در اختیار دارند، به بالاترین سطح جدید خود رسیده است. از ابتدای سال ۲۰۲۱، ۱۶۴ کیف پول جدید با بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین (BTC) ایجاد شده است. که نشان می‌دهد نهنگ‌ها با وجود اصلاح قیمت فعلی بیت کوین، هم در حال افزایش از نظر تعداد و هم همچنان در حال خرید بیت کوین و افزایش موجودی حساب خود هستند.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) در ۲۱ ژانویه سرانجام در زیر الگوی مثلثی متقارن شکل گرفته، شکسته شد. اما گاوها در حال حاضر سعی در دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) یعنی ۳۴،۶۲۶ دلار دارند. در یک روند صعودی، معامله گران قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را خریداری می‌کنند. زیرا فرصت ورود کم خطر را فراهم می‌کند و با جهش مجدد از آن، روند صعودی قیمت بیت کوین مجدداً احیا می‌شود.

بیت کوین
نمودار روزانه‌ی نسبت بیت کوین به تِتر (BTC / USDT). منبع: TradingView

آمروز ۲۱ ژانویه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال تسطیح است. و شاخص مقاومت نسبی (RSI) به تدریج از قلمرو بسیار خریداری شده (Overbought) به نقطه میانی سقوط کرده است، که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

اگر قیمت بیت کوین (BTC) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، می تواند تا سطح ۳۸.۲٪ بهبودی فیبوناچی در ۲۹،۶۸۸.۱۰ دلار کاهش یابد. گاوها احتمالاً با تهاجم به بازار، از این حمایت دفاع می‌کنند. در صورت موفقیت، این سطح ممکن است به عنوان پشتیبانی از محدوده عمل کند در حالی که ۴۰،۰۰۰ دلار می‌تواند به عنوان مقاومت عمل کند.

از طرفی اگر خرس‌ها موفق شوند قیمت بیت کوین (BTC) را زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) یعنی ۲۷۵۹۶ دلار فرو ببرند، می‌توان نظر مثبت را نفی کرد. چنین حرکتی می‌تواند احتمال سقوط قیمت بیت کوین و باز شدن پای آن به سطح ۶۱.۸٪ اصلاح فیبوناچی با ۲۲،۱۰۶.۷۳ دلار را فراهم کند.

منبع: Cointelegraph.com