حجم معاملات بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) از سقف خود فراتر می‌رود

بیت‌کوین اتریوم BTC ETH
رکوردشکنی‌های بیت‌کوین و اتریوم

بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، با رکوردشکنی‌های خود از ابتدای سال، رفتار جدیدی را اتخاذ نموده‌اند. این دو ارز رمزنگاری‌‌شدۀ پیشرو با نمایش پتانسیل‌های عظیم نهفته در این عرصه، دنیای رمزنگاری را در کانون توجه قرار داده‌اند.

اطلاعاتی جدیدی از Santiment نشان می‌دهند، همزمانی صعود بیت‌کوین تا ۳۵,۰۰۰$ و اتروم تا بیش از ۱,۰۰۰$، سرنوشتی تاریخی رقم زده است. گزارشگر Santiment اظهار کرده:

“با سرنوشتی تاریخی که از صعود بیت‌کوین تا ۳۴.۸$ و اتریوم تا ۱,۰۳۰$ رقم خورد که دور از انتظار به نظر می‌رسید، رکوردهای جدیدی را این روزها در حجم معاملات این دو ارز دارای بزرگترین ارزش بازار در عرصۀ رمزنگاری، ثبت نموده است.”

با رالی قیمتی بیت‌کوین واتریوم، حجم معاملات هر دو نیز دستخوش صعود شده و به رکوردهای جدیدی دست پیدا می‌کنند. قیمت اتریوم هنوز دگیر موج صعودی خود بوده و در زمان نگارش این خبر از ۱۰۹۰$ عبور می‌کند.

قبل از آغاز سال نو، تریدرهای بیت‌کوین آرزو می‌کردند که قیمت بیت‌کوین (BTC) پس از ثبت رکورد قیمتی (ATH) 29,200$ در ۳۱ دسامبر (۱۱ دی)، بتواند تا ۳۰,۰۰۰$ نیز خود را برساند. آرزوی آنها تنها دو روز بعد با رد شدن قیمت BTC از آستانۀ ۳۰,۰۰۰$ که برای اولین‌بار درتاریخ خود شاهد آن بود، برآورده شد. از آن لحظه تاکنون نیز تا ۳۴,۸۰۰$ صعود کرده که البته درحال حاظر تا ۳۲,۹۰۰$ اصلاح خورده است.

البته اتروم به لطف رونق بخش DeFi و راه‌اندازی ETH 2.0 که مکانیزم مبادلات را از PoW به PoS تغییر داده است، از پیشرفت‌های خود لذت می‌برد. بعنوان مثال، سرمایه‌گذاری در معاملات فیوچرز اتریوم تا اواخر دسامبر به بالاترین میزان تاریخ خود در ۲.۲۱ میلیارد دلار رسیده است.

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، خاطرنشان کرد که انفجار قیمتی بیت‌کوین و اتریوم ناشی از ساقط شدن بازار طلا بوده است. Tyler Winklevoss یک میلیاردر بیت‌کوینی، همانطور که قبلاً در سپتامبر نیز گوشزد کرده بود اظهار کرد که بیت‌کوین ده‌برابر از طلا با ارزش‌تر است چراکه از قواعد خود نیز فراتر رفته است.