عبور ارزش بازار بیت کوین از مرز ۱ تریلیون دلار

بیت کوین 1 تریلیون
عبور ارزش بازار بیت کوین از 1 تریلیون دلار

افزایش قیمت بیت کوین باعث شده است که بازار برای اولین بار از مرز یک تریلیون دلار عبور کند. بر اساس اطلاعات پایگاه داده‌ی CoinGecko، قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین قیمت جدید خود در کمی بیش از ۵۶ هزار دلار رسیده است که ارزش کل بازار این سکه را به بالای ۱ تریلیون دلار می‌رساند.

سرمایه بازار برابر است با مجموع سکه‌هایی که در حال حاضر در بازار در حال گردش هستند ضرب در قیمت فعلی هر واحد از سکه

با تخمین های مختلف، ارزش کل پول در جهان حدود ۹۵ تریلیون دلار است. و اکنون بیت کوین نشان دهنده حدود ۱٪ از آن است. اگرچه مقایسه بیت کوین با پول کاملاً منصفانه نیست (در عوض می‌توان آن را به عنوان یک دارایی دانست)، اما یک روش و دریچه برای ایجاد چشم انداز آن فراهم می‌کند.

جیسون دین، تحلیلگر اقتصاد کوانتوم در گفتگویی، خاطرنشان کرد که برای افرادی که از روزهای ابتدایی آن درگیر فضای رمزنگاری بوده‌اند، سرمایه بازار ۱ تریلیون دلاری، مدت هاست که پیش بینی شده است.

استدلمن گفت: “این امر همچنین بیت کوین را به عنوان اولین دارایی جایگزین جهانی برای تجربه این نوع پشتیبانی تبدیل می‌کند و همچنان زمینه را برای آن به عنوان یک گزینه ارزی جهانی که کاملاً مورد توجه کشور و منطقه است، فراهم می‌آورد.”

به گفته وی ، هرچه افراد بیشتری دریافتند که بیت کوین “سخت ترین پولی است که تاکنون وجود داشته که کاملا در دسترس همه و کاملاً مجاز ” می باشد، منطقی است که پیشنهاد کنیم جهان خودش را برای روشی جدید برای معامله دارایی آماده کند. “

همانطور که قبلا گزارش شده بود، کل سرمایه بازار همه ارزهای رمزپایه در اوایل ژانویه به یک تریلیون دلار رسید. از آن زمان، صعودی بی حد و حصر بازار، افزایش مداوم قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را به اوج‌های جدیدی رساند شوند.

منبع: Decrypt.co