اتهام وارده به بنکور در دادگاه نیویورک رد می‌شود

بنکور دادگاه نیویورک
پیروزی دیگر برای صنعت رمزنگاری

در یک پیروزی دیگر برای صنعت رمزنگاری، دادگاه نیویورک طی دادخواستی که از آوریل ۲۰۲۰ ادامه داشت، رأی خود را به نفع بنکور (Bancor، پروتکل نقدینگی بلاکچینی) صادر نمود. الوین هلرشتین قاضی این محکمه حکمی صادر نمود که اتهام وارده به بنکور مبنی بر عرضۀ اوراق بهادار ثبت نشده‌ای به ارزش ۱۵۳ میلیون دلار را رد می‌کرد.

این پرونده ابتدا توسط ویلیام ژانگ تنظیم شده بود. که اظهار داشته که وی در ۴ سپتامبر ۲۰۱۹ از واسکازین، مقدار ۵۸۷ واحد BNT به مبلغ ۲۱۲.۵۰ دلار از صرافی COSS در سنگاپور خریداری کرده است. با این حال بعد از آن عنوان شاکی اصلی پرونده از ژانگ به تیموتی سی هالزورث منتقل شد، با دادخواستی که BNT را اوراق بهادار بنکور خطاب کرده و بنابراین آنرا مقید به قوانین اوراق بهادار ایالات متحده قرار می‌دهد.

شاکیان همچنین ادعا کرده‌اند که بنکور “بی شمار اظهارات متناقض و سهویاتی داشته که سرمایه گذاران را از اینکه توکن‌های BNT اوراق بهادار نبوده‌اند آگاه نموده است.”

با این اوصاف حکم قاضی از این قرار بود:

“بکنور در هرکجا که فعالیت دارد، نیویورک مکان مناسبی برای رسیدگی به این دادخواهی نیست.”
حکم قاضی به وضوح با دفاعیات بنکور در این پرونده همراستاست. در ماه اکتبر، وکلای BProtocol (کمپانی والد بنکور) اظهار کرده بودند که دادگاهی در خارج از ایالات متحده مناسب رسیدگی به این پرونده خواهد بود.

تیم حقوقی اشاره کرده بود که این شکایت “مربوط به مردی در واسکازین بوده که از یک صرافی در سنگاپور برای خرید توکن‌هایی استفاده نموده که توسط یک نهاد سوئیسی مشکوک بوده است.” ایشان در ادامه اضهار داشته که نیویورک تنها برای شاکیان مناسب بوده نه برای متهمان و شاهدان.

بنیاد بنکور با قوانین سوئیس عجین بوده، و دفاتری در زوگ سوئیس و تلاویو اسرائیل دارد. این نکته که فعالیت‌های بنکور توسط این دادخواست مورد بازجویی قرار نگرفته بود بسیار عجیب می‌نماید. بر اساس داده‌های Crypto Fees، بنکور بعنوان بستری که فعال ترین پروژه‌های ارزهای رمزنگاری شده را برپایۀ آنچه که کاربران تمایل دارند برای آن هزینه کنند، دنبال می‌نماید، آنرا به رتبۀ ششمین پروژۀ ارزهای رمزنگاری شده از نظر درآمد روزانه قرار داده است. در لیست مذکور، بنکور جایگاهی بالاتر از امثال Aave، Synthetix، Uniswap V1 و 0x دارد.

منبع: ambcrypto.com