سختی شبکۀ بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود (ATH) نزدیک می شود، هنگامی که قیمت بالای ۱۸ هزار دلار ثابت می ماند

سختی شبکۀ بیت کوین

قیمت بیت کوین به بالاترین مقدار در طی دو سال گذشته خود به بیش از ۱۹ هزار دلار رسیده بود ودر طول یک هفته به زیر ۱۷ هزار دلار سقوط کرد، هنگامیکه سختی شبکه همچنان رشد می کند.

به گفتۀ Glassnode، ارائه دهندۀ تحلیل های تحت شبکه، سختی شبکه بیت کوین امروز، تا %۸.۹ افزایش یافت، که با توجه به این، فاصلۀ خود تا میزان ATH ثبت شده در ماه گذشته را به کمتر از %۵ رساند.

            “سختس شبکۀ بیت کوین امروز، تا %۸.۹ افزایش یافت.

            این مقدار تنها %۴.۴ پایین تر از ATH می باشد.

۲۹ نوامبر ۲۰۲۰ (۹ آذر ۱۳۹۹) Glassnode

افزایش سختی شبکه شروع چرخه های گاوی (صعودی) سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ نشان می دهد، هرچند باید ببینیم که آیا روند صعودی اخیر این کوین با اختلاف کمتر از %۳ تا قیمتِ ATH خود، یک روند گاوی بلند مدت بوده یا خیر.

قیمت بیت کوین در هفتۀ گذشته تا %۱۱ سقوط کرد، هنگامیکه بسیاری از نهنگ ها مقذاری از دارایی های خود را به صرافی ها منتقل کردند، ودر زمان انتشار این خبر ۱۸,۱۲۲ دلار ارزش دارد.

سختی شبکۀ بیشتر می تواند به معنای افزایش هزینۀ کاربران و زمان مورد نیاز برای تشکیل یک بلاک باشد، که  به همراه آن، تعداد تراکنش های استخراخ نشده (ماین نشده) در حافظه ی شبکۀ بیت کوین، افزایش می یابد.

براساس تخمین های Earn.com درحال حاظر کارمزد خوش بینانۀ تراکنش های بیت کوین، ۱۴,۲۷۲ ساتوشی ، یا تقریباً مبلغ ۲.۶۰ دلار می باشد.

شبکۀ بلاکچین اتریم (Ethereum or ETH) نیز اخیراً ثبت “بالاترین” های خود را مشاهده میکند. Glassnode گزارش داد، سختی استخراج  این شبکه در روز جمعه در بالاترینِ دوسالۀ اخیر خود بود، به دنبال افت قیمت توکن از بالای ۶۰۰ دلار در ۲۳ نوامبر (۳ آذر)، تا ۵۱۳ دلار طی ۳ روز.

نرخ هش ریت شبکه – نشانه دهندۀ اینکه چه مقدار قدرت محاسباتی برای اعتبارسنجی تراکنش های بیت کوین اختصاص داده شده است – با سقوط خود در اکتبر، دستیابی مشکل سختی شبکه، به بالاترینِ تاریخ خود (ATH) همراهی می کند.

 اطلاعات ارائه شدۀ Blockchain.com، سقوط طویلِ بیش از %۲۷، مابین ۱۷ اکتبر (۲۶ مهر) و ۲ نوامبر (۱۲ آبان)، از ۱۴۶.۵ EH/s به ۱۰۶.۶ EH/s را نشان میدهد. با توجه به BTC.com نرخ هش ریتِ بیت کوین درحال حاظر ۱۳۰.۱۵ EH/s می باشد.

در زمان نگارش ای خبر، قیمت بیت کوین بالای ۱۸ هزار دلار مانده و %۱.۹ در طی ۲۴ ساعت گذشته رشد داشته است.