پس از عبور از ۵۰ هزار دلار، بیت کوین به سرعت از خط مقدم عقب نشینی کرد

بیت کوین 50،000 BTC
قیمت 50 هزار دلاری بیت کوین

بازارها عمدتاً همچنان صعودی هستند. در وضعیت موجود، بازرگانان خٌرد به سمت بازار مشتقات روی آورده‌اند. قیمت بیت کوین (BTC) در روز سه شنبه با روند نزولی همراه شد. اما بازار انتظار دارد که به زودی روند صعودی بلند مدت خود را از سر بگیرد و به اوج‌های جدید و جدیدتر خود برسد.

برای لحظه‌ای کوتاه در ساعات اولیه معاملات نیویورک، بیت کوین (BTC) برای اولین بار از ۵۰،۰۰۰ دلار عبور کرد. با این حال، اکنون و در زمان انتشار این خبر هر واحد بیت کوین با قیمت ۴۹۵۸۹.۲۳ دلار معامله می‌شود.

الساندرو آندروتی، کارگزار فرابورس (BTC)، گفت: “این یک نقطه عطف چشم گیر برای بیت کوین است (رسیدن قیمت به بیش از ۵۰،۰۰۰ دلار) که جامعه رمزنگاری منتظر آن بوده است.” “به نظر من ما به زودی به بالاترین سطح جدید خواهیم رسید.”

به گفته آندروتی، بازپس‌گیری ارزش، پس از رکورد قیمت ۵۰۵۸۴.۸۵ دلار طولانی نخواهد بود.

این احساسی است که تحلیل گران و معامله گران از آن استقبال می‌کنند. و خاطرنشان می‌کنند که مقدار قابل توجهی از نقدینگی که به طور کلی در بازار رمزنگاری جریان دارد، عامل اصلی رالی در طی چند روز گذشته بوده است.

بازار رمزنگاری هفته گذشته با انتشار اخباری مبنی بر خرید (BTC) توسط شرکت تسلا موتورز (Tesla) با مدیریت ایلان ماسک تاجر و سرمایه‌دار معروف، به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین به عنوان بخشی از استراتژی ترازنامه شرکت افتتاح شد.

از آن زمان، علی رغم عقب نشینی در مقیاس کوچک مانند آنچه در ۱۴ فوریه اتفاق افتاد، قیمت (BTC) توانست این سودها و دستاوردها را حفظ کند.

منبع: Coindesk.com